O firmie

Firma PRACOWNIA CUKIERNICZA CICHOWSCY mieszcząca się w lokalu przy ul. Starowiślnej 21 w Krakowie działa nieprzerwanie od 1945r. Pierwszym właścicielem i założycielem był Piotr Czop, który przeniósł tu firmę z Lwowa w 1945r. Cukiernia w latach 50-tych i 60-tych słynęła z wyrobów galanterii czekoladowej i karmelowej.

W roku 1972 do spółki przystąpił Zdzisław Cichowski, a od roku 1984 cukiernia działa pod nazwą Cichowscy. W skład spółki wchodzą obecnie Adam CIchowski i Julia Cichowska.

Nasza cukiernia produkuje szeroki asortyment ciast, ciastek, tortów i tortów okolicznościowych. Obecnie naszym szlagierowym produktem są ciasteczka grylażowe i nugat, które są znane w Krakowie, Warszawie, Wiedniu i innych miastach w Polsce. Nugat z naszej cukierni pojawił się również w Watykanie i stał się przysmakiem Jana Pawła II.

Naszym atutem jest produkcja ciast na miejscu i bezpośrednia sprzedaż w sklepie, dzięki czemu klient dostaje świeży produkt. Produkcja oparta jest na starych i sprawdzonych recepturach oraz naturalnych surowcach.
W rankingach prowadzonych przez Gazetę Wyborczą i Gazetę Krakowską od wielu lat zajmujemy czołowe miejsca np.:w 2004r. najlepsze pączki w tłusty czwartek oraz specjalne wyróżnienie za mazurek wielkanocny.

W październiku 2003r. poszerzyliśmy działalność o kawiarnie, w której podajemy nasze wyroby, desery lodowe i desery jogurtowe, tiramisu, sałatki owocowe oraz serwujemy kawę lavazza, herbatę i zimne napoje. Wystrój kawiarni i sklepu nawiązuje do okresu międzywojennego i klimatu lwowskiego firmy.

Od stycznia 2004r. nasza cukiernia rozpoczęła produkcję pralin w 12 smakach i różnych kształtach. Wychodząc naprzeciw starszym klientom, którzy kupowali te wyroby w latach 60-tych.

Od kwietnia 2004r. rozpoczęliśmy współpracę z hotelem Sheraton gdzie dostarczamy nasze wyroby np.: praliny, makaroniki, ciasteczka grylażowe, sernik, makowiec.

Miarą sukcesu na rynku cukierniczym niech będą kolejki, jakie ustawiają się w naszym sklepie w okresie Świąt Wielkanocnych, Bożonarodzeniowych, Tłusty Czwartek i inne świąteczne dni.